سیستم روغن داغ

 

  1. مخزن انبساط : عملکرد این مخزن مشابه عملکرد مخزن انبساط سیستم آبگرم بوده و وظیفه نگهداری سیال منبسط شده در اثر گرما ، تامین سیال مورد نیاز در هنگام کاهش احتمالی میزان روغن در سیستم و یا انقباض آن و نیز تامین فشار استاتیک لازم درمکش پمپ سیرکولاسیون روغن را دارد.
  2. پمپ گردش روغن داغ یا پمپ سیرکولاسیون که سیال گرم شده را در داخل سیستم بحرکت در آورده و امکان گرم شدن مداوم و تغذیه دمایی مصرف کننده ها را فراهم می کند.
  3. مخزن ذخیره روغن : جمع آوری کل روغن داخل سیستم و نیز تامین کمبود روغن در سیکل را بعهده دارد .
  4. بلاکینگ وسل (بلوکه کننده دما): روغن داغ که در حال حرکت به سمت مخزن انبساط است درون این مخزن با روغن سرد آغشته و مخلوط می شود تا احتمال اشتعال روغن در سیستم به حداقل برسد.
  5. جداکننده هوا و گاز (گاز سپراتور): این مخزن به روش فیزیکی و با به هم زدن جریان روغن گاز های نا محلول و هوا را از روغن جدا کرده و آنها را از بالاترین نقطه خود به سمت مخزن انبساط هدایت می کند.

شرکت تولیدی و صنعتی سوپراکتیو با بیش از 25 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت سیستمهای روغن داغ ، فعال ترین واحد صنعتی ایران در این زمینه بوده و در حال حاضر سیستمهای روغن داغ را از ظرفیت 000/300 کیلو کالری در ساعت تا 000/000/6 کیلو کالری در ساعت طراحی و تولید و عرضه می نماید.

 

 

 


در یک سیستم گرمایش مرکزی مشهورترین و مهمترین واسط انتقال  حرارت در فاز مایع ، آب گرم و یا آب داغ
می باشد. اما با توجه به گسترش سریع و روز افزون فرآیند های صنعتی که در طی آنها بیش از پیش به دماهای بالاتر احتیاج می شود، یک تجهیز انتقال دهنده حرارت که بتواند در شرایط کاری با دمای بالا مورد استفاده قرار گیرد از اهمیت ویژه ای بر خوردار است.
برای تحقق این امر سیستمهای گرمایش با روغن داغ مورد استفاده قرار می گیرند این سیستمها می توانند در محدوده دمایی از 20+ تا 350+ درجه سانتی گراد بدون نیاز به هر گونه فناوری گرانقیمتی بکار گرفته شوند.

مزایای سیستم روغن داغ:

  • عملکرد در فشار اتمسفریک بدون نیاز به افزایش فشار حتی در دماهای بالا
  • عدم وجود خوردگی یا رسوب در سیستمها
  • عدم تغییر در خواص ترموفیزیکی سیال با کاهش و افزایش فشار
  • نیاز نداشتن به دستگاههای جانبی مانند دی اریتور،سختی گیر و ...


اجزای مجموعه سیستم روغن داغ :

  1. هیتر روغن که قلب سیستم گرمایش و مهمترین قسمت آن نیز می باشد، در این قسمت روغنی که دمای خود را در تماس غیر مستقیم با مصرف کننده ها از دست داده است مجدداً گرم شده و به دمای اولیه خود باز می گردد.


   

 

© 1997 - 2010  Web Development Group